RK Slovenije
Območno združenje Ajdovščina

TEČAJ PRVE POMOČI ZA
DELOVNE ORGANIZACIJE:

29. 3. od 8.-14.30. ure
Več v zavihku Prva pomoč!

TEČAJ PRVE POMOČI ZA VOZNIKE

Tečaj: 25., 26. in 27.3.2024
Izpit: 28.3.2024
Več v zavihku Prva pomoč!

 

 

 

 

Upravljanje piškotkov


Kdo je lahko krvodajalec?

Moški lahko kri darujete vsake tri, ženske pa vsake štiri mesece. Pomembno je, da:

- ste dobrega zdravja
- ste stari med 18 in 65 let
- tehtate 50 kilogramov in več
- zadnje tri mesece niste imeli večje operacije
- v zadnjih šestih mesecih niste dobili transfuzije, se tetovirali ali si naredili piercing.
 

Krvi ne morejo darovati vsi, ki:

· imajo hujša obolenja srca,
· imajo ali so imeli maligne (rakave) bolezni,
· sodijo v rizično skupino za prenos bolezni,
· imajo sladkorno bolezen, ki jo uravnavajo z insulinom,

AKTUALNE INFORMACIJE: COVID-19

Ste preboleli COVID-19?

Če želite vašo kri s protitelesi darovati za obelele, lahko to storite 4 do 6 tednov od začetka bolezni, odvisno od stopnje kliničnega poteka bolezni in zdravstvenega stanja krvodajalca po bolezni.

Ste se cepili proti COVID-19?

  • Če ste se cipili z mRNA cepivom (trenutno v uporabi Pfizer/BioNTech Comirnaty in COVID 19 Vaccine Moderna), lahko kri darujete 24 ur po cepljenju, če ne opažate neželjenih stranskih učinkov. V primeru stranskih učinkov lahko darujete kri po 7 dneh, ko simptomi izvenijo. 
  • Če ste se cepili s cepivom, ki vsebuje oslabljen virus (vektorsko cepivo ali cepivo z živim oslabljenim virusom), lahko kri darujete 4 tedne po cepljenju.

 

Podeli:
Znamka Aplikacija Daruj kri Telekom Slovenije Canon Revoz BESSY Anonimna e-prijava nasilja v družini Lek Pošta Slovenije NLB KRKA Tuš SKB NLB Vita Unicredit bank Luka Koper Si.mobil Petrol Mercator BSH BTC SAZAS Geoplin Medis MINT mitja Stopimo skupaj MDDSZ Sklad

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

OZRK Ajdovščina